Statistikat e frikshme të Ibrahimovic, Milani varet prej tij

Varësia e ekipit ndaj tij është e dukshme. Statistikat janë të gjitha në anën e Zlatan Ibrahimovic, që ashtu si Shevcenko në 2001-shin, po gjen golin prej gjashtë ndeshjesh radhazi.

Në epokën e tri pikëve, vetëm ukrainasi dhe suedezi (edhe në 2012-ën) kanë prekur maja të tilla.

Sikur të mos mjaftonte, që nga zbarkimi i tij te Milani, 39-vjeçari ka marrë pjesë në aksionet e 23 golave në 22 ndeshje të kampionatit.

17 gola dhe 6 asiste për Ibrën, që udhëheq i vetëm renditjen e golashënuesve të Serisë A me 7 realizime në gjashtë javët e para.

Që pas pandemisë, kuqezinjtë kanë një rendiment stratosferik, falë edhe sulmuesit që me 14 gola dhe pesë asiste ka marrë pjesë në 19 gola të ekipit duke bërë më mirë se çdokush tjetër.

Shifra të çmendura që bëjnë “Djallin” të shpresojë se mund të arrijë në “Parajsë”.

Read Previous

Maqedoni: Dje 737 gjoba për mosmbajtje të maskës

Read Next

Basha: Rama ka humbur kontrollin mbi pandeminë

3 Comments

 • You Won’t Want To Miss This! 50 pcs medical surgical masks only $1.99 and N95 Mask $1.79 each.

  Special Offer for the next 48 Hours ONLY! Get yours here: pharmacyusa.online

  Enjoy,

  Statistikat e frikshme të Ibrahimovic, Milani varet prej tij – UraNews

 • You Won’t Want To Miss This! 50 pcs medical surgical masks only $1.99 and N95 Mask $1.79 each.

  Only 10 orders left! Get yours here: pharmacyusa.online

  Cheers,

  Statistikat e frikshme të Ibrahimovic, Milani varet prej tij – UraNews

 • You Won’t Want To Miss This!

  Buy N95 Mask only $1.69 each and get 10 pcs of medical surgical masks for FREE.

  Limited Time Offer! + Fast Shipping! Get yours here: pharmacyusa.online

  Thanks and Best Regards,

  Statistikat e frikshme të Ibrahimovic, Milani varet prej tij – UraNews

Leave a Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: