KRRE i publikon çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, solli vendim, me të cilin kryhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,83 % në raport me vendimin e datës 2.11.2020.

Nga sonte në mesnatë, çmimet e shitjes me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER
BS-98 dhe të VAJIT EKSTRA TË LEHTË PËR AMVISËRI (EL-1) ulen për 0,50 denarë/litër, në raport me çmimet e shitjes me pakicë të përcaktuara me vendimin e datës 02.11.2020.

Çmimi i shtijes me pakicë i EURODIZEL (D-E V) nuk ndryshon, respektivisht mbetet në të njëjtin nivel prej 49,50 denarë/litër.

Read Previous

Krasniqi: Nuk jam as katolik as musliman, jam shqiptar! (video)

Read Next

Ish ushtarët profesionistë do t’i sigurojnë spitalet

2 Comments

 • After I originally left a comment I appear to have clicked the
  -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is
  added I recieve 4 emails with the exact same comment.
  Is there a way you are able to remove me from that service?

  Thanks!

 • It’s not my first time to pay a visit this
  web site, i am visiting this web site dailly and get fastidious data from
  here every day.

  My site – Natural Alpha XL Reviews

Leave a Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: