1. Home
  2. Author Blogs

Author: admin

admin

Gjykata ka anuluar shkuarjen e Boban Iliçit në burg, por jo edhe të familjarëve të Almirit

Gjykata ka anuluar shkuarjen e Boban Iliçit në burg, por jo edhe të familjarëve të Almirit

Avokati i familjes së Almir Aliut, Asmir Alispahiq në rrjetin social fejsbuk ka njoftuar se është refuzuar kërkesa e Sedat Aliut, Abdulla Saliut dhe Sami Demirit dhe të njëjtit duhet të paraqiten në burg, ndërsa…

Read More
Maqedoni, për leje vozitje rrallë herë kalon me të parën

Maqedoni, për leje vozitje rrallë herë kalon me të parën

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se numri i kandidatëve që kalojnë me të parën testin e vozitjes është i vogël. Sipas të dhënave të MPB-së, pjesa praktike e testimit të vozitjes, është problemi…

Read More
Maqedonia Veriore dhe SHBA nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi për sigurinë e teknologjive 5G

Maqedonia Veriore dhe SHBA nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi për sigurinë e teknologjive 5G

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës Jeton Shaqiri, ka publikuar arritjen e memorandumit për mirëkuptim për sigurinë e teknologjive 5G, midis Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sot u nënshkrua…

Read More
iPhone 12 Pro – avantazhet

iPhone 12 Pro – avantazhet

iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 u prezantuan gjatë ngjarjes Apple Flies Time më parë këtë muaj, dhe tani kanë dalë në shitje, transmeton Telegrafi. Të dy telefonat inteligjentë kanë 5G dhe mundësohen nga çipi…

Read More
Ahmeti uron Sejdinin për kualifikimin

Ahmeti uron Sejdinin për kualifikimin

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka uruar reprezentacionin e Maqedonisë së Veriut pë kualifikiminnë EURO 2021, duke mis harruar ta uroj edhe kreun e Federatës Muhamed Sejdini. “Urime lojtarëve, stafit teknik, kryetarit të Federatës Muhamet…

Read More
Carla del Ponte: UÇK nuk mund të krahasohet me forcat e Miloshevicit që i cilësova në aktakuzë si ‘ndërmarrje e përbashket kriminale serbe’

Carla del Ponte: UÇK nuk mund të krahasohet me forcat e Miloshevicit që i cilësova në aktakuzë si ‘ndërmarrje e përbashket kriminale serbe’

Bernë, 12 Nentor -Presidenti kosovar Hashim Thaçi dha dorëheqjen të enjten e kaluar të javës së kaluar pas padisë së tij në gjykatën e Hagës për krime lufte në fund të viteve 1990. Aleati i…

Read More
VMRO kërkon që problemi me Bullgarinë të debatohet në Parlament

VMRO kërkon që problemi me Bullgarinë të debatohet në Parlament

Për herë të dytë dështoi tentimi i opozitës për të mbajtur debat me pushtetin në Komisionin parlamentar të politikës së jashtme, në të cilën është vendosur pika për Përcaktimin e qëndrimit kombëtar për integrimet maqedonase…

Read More
Buxhet ambicioz, vështirë se mund të realizohet

Buxhet ambicioz, vështirë se mund të realizohet

Buxhet ambicioz me pritje të larta, që vështirë se do të realizohet, është vlerësimi fillestar i disa Odave ekonomike, për buxhetin e vitit të ardhshëm, të cilin Qeveria e prezantoi dje. Parashikohet që dështimi më…

Read More
Kasami djemve shqiptar të reprezentacionit: Na zbardhët fytyrën!

Kasami djemve shqiptar të reprezentacionit: Na zbardhët fytyrën!

Kreu i Besës Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka uruar reprezentacionin e RMV-së pas kualifikimit në Euro 2020. Kasami më tej ka uruar edhe futbollistët shqiptar, duke thënë se ata “na kanë zbardhur fytyrën”.…

Read More
Kundërmon Çairi

Kundërmon Çairi

Në redaksinë e North Macedonia Post, por edhe në rrjetet sociale janë paraqitur ankesa të shumta për ndotjen e ajrit por edhe për kundërmimin e ajrit natën e sontme në Shkup. Qytetarë të Çairit janë…

Read More