1. Home
  2. Author Blogs

Author: admin

admin

Maqedonia Veriore dhe SHBA nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi për sigurinë e teknologjive 5G

Maqedonia Veriore dhe SHBA nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi për sigurinë e teknologjive 5G

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës Jeton Shaqiri, ka publikuar arritjen e memorandumit për mirëkuptim për sigurinë e teknologjive 5G, midis Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sot u nënshkrua…

Read More
iPhone 12 Pro – avantazhet

iPhone 12 Pro – avantazhet

iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 u prezantuan gjatë ngjarjes Apple Flies Time më parë këtë muaj, dhe tani kanë dalë në shitje, transmeton Telegrafi. Të dy telefonat inteligjentë kanë 5G dhe mundësohen nga çipi…

Read More
Ahmeti uron Sejdinin për kualifikimin

Ahmeti uron Sejdinin për kualifikimin

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka uruar reprezentacionin e Maqedonisë së Veriut pë kualifikiminnë EURO 2021, duke mis harruar ta uroj edhe kreun e Federatës Muhamed Sejdini. “Urime lojtarëve, stafit teknik, kryetarit të Federatës Muhamet…

Read More
Carla del Ponte: UÇK nuk mund të krahasohet me forcat e Miloshevicit që i cilësova në aktakuzë si ‘ndërmarrje e përbashket kriminale serbe’

Carla del Ponte: UÇK nuk mund të krahasohet me forcat e Miloshevicit që i cilësova në aktakuzë si ‘ndërmarrje e përbashket kriminale serbe’

Bernë, 12 Nentor -Presidenti kosovar Hashim Thaçi dha dorëheqjen të enjten e kaluar të javës së kaluar pas padisë së tij në gjykatën e Hagës për krime lufte në fund të viteve 1990. Aleati i…

Read More
VMRO kërkon që problemi me Bullgarinë të debatohet në Parlament

VMRO kërkon që problemi me Bullgarinë të debatohet në Parlament

Për herë të dytë dështoi tentimi i opozitës për të mbajtur debat me pushtetin në Komisionin parlamentar të politikës së jashtme, në të cilën është vendosur pika për Përcaktimin e qëndrimit kombëtar për integrimet maqedonase…

Read More
Buxhet ambicioz, vështirë se mund të realizohet

Buxhet ambicioz, vështirë se mund të realizohet

Buxhet ambicioz me pritje të larta, që vështirë se do të realizohet, është vlerësimi fillestar i disa Odave ekonomike, për buxhetin e vitit të ardhshëm, të cilin Qeveria e prezantoi dje. Parashikohet që dështimi më…

Read More
Kasami djemve shqiptar të reprezentacionit: Na zbardhët fytyrën!

Kasami djemve shqiptar të reprezentacionit: Na zbardhët fytyrën!

Kreu i Besës Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka uruar reprezentacionin e RMV-së pas kualifikimit në Euro 2020. Kasami më tej ka uruar edhe futbollistët shqiptar, duke thënë se ata “na kanë zbardhur fytyrën”.…

Read More
Kundërmon Çairi

Kundërmon Çairi

Në redaksinë e North Macedonia Post, por edhe në rrjetet sociale janë paraqitur ankesa të shumta për ndotjen e ajrit por edhe për kundërmimin e ajrit natën e sontme në Shkup. Qytetarë të Çairit janë…

Read More
Maqedonia me 4 shqiptarët shkruan historinë

Maqedonia me 4 shqiptarët shkruan historinë

Maqedonia e Veriut ka arritur të fitojë si mysafirë i Gjeorgjisë me rezultat 1-0, në finalen e Play-Off-itë të Ligës së Kombeve. Me këtë fitore, Maqedonia e Veriut e ka siguruar një biletë për në…

Read More
26 viktima dhe 1295 raste të reja me Covid

26 viktima dhe 1295 raste të reja me Covid

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3 315 testime per COVID dhe prej tyre 1295 kane rezultaur pozitivë, ose 39 perqind e testeve. Po ashtu në 24 orët e…

Read More