1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Gjykata ka anuluar shkuarjen e Boban Iliçit në burg, por jo edhe të familjarëve të Almirit

Gjykata ka anuluar shkuarjen e Boban Iliçit në burg, por jo edhe të familjarëve të Almirit

Avokati i familjes së Almir Aliut, Asmir Alispahiq në rrjetin social fejsbuk ka njoftuar se është refuzuar kërkesa e Sedat Aliut, Abdulla Saliut dhe Sami Demirit dhe të njëjtit duhet të paraqiten në burg, ndërsa…

Read More
Maqedoni, për leje vozitje rrallë herë kalon me të parën

Maqedoni, për leje vozitje rrallë herë kalon me të parën

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se numri i kandidatëve që kalojnë me të parën testin e vozitjes është i vogël. Sipas të dhënave të MPB-së, pjesa praktike e testimit të vozitjes, është problemi…

Read More
Ahmeti uron Sejdinin për kualifikimin

Ahmeti uron Sejdinin për kualifikimin

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka uruar reprezentacionin e Maqedonisë së Veriut pë kualifikiminnë EURO 2021, duke mis harruar ta uroj edhe kreun e Federatës Muhamed Sejdini. “Urime lojtarëve, stafit teknik, kryetarit të Federatës Muhamet…

Read More
Buxhet ambicioz, vështirë se mund të realizohet

Buxhet ambicioz, vështirë se mund të realizohet

Buxhet ambicioz me pritje të larta, që vështirë se do të realizohet, është vlerësimi fillestar i disa Odave ekonomike, për buxhetin e vitit të ardhshëm, të cilin Qeveria e prezantoi dje. Parashikohet që dështimi më…

Read More
Kasami djemve shqiptar të reprezentacionit: Na zbardhët fytyrën!

Kasami djemve shqiptar të reprezentacionit: Na zbardhët fytyrën!

Kreu i Besës Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka uruar reprezentacionin e RMV-së pas kualifikimit në Euro 2020. Kasami më tej ka uruar edhe futbollistët shqiptar, duke thënë se ata “na kanë zbardhur fytyrën”.…

Read More
Kundërmon Çairi

Kundërmon Çairi

Në redaksinë e North Macedonia Post, por edhe në rrjetet sociale janë paraqitur ankesa të shumta për ndotjen e ajrit por edhe për kundërmimin e ajrit natën e sontme në Shkup. Qytetarë të Çairit janë…

Read More
Sonte do të mbahet seancë qeveritare ora 20:00

Sonte do të mbahet seancë qeveritare ora 20:00

Qeveria sonte me fillim në ora 20 përmes lidhjes videokonferenciale, do ta mbajë seancën e 20-të, ku do të shqyrtohen më shumë pika nga programi i saj për punë dhe me interes për qytetarët, njoftoi…

Read More
Bashkëpunimi energjetik në fokusin e bisedimeve të Bytyqit dhe Frankojanisit

Bashkëpunimi energjetik në fokusin e bisedimeve të Bytyqit dhe Frankojanisit

Lidhja energjetike e Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, si dhe bashkëpunimi energjetik mes të dyja vendeve ishin temat për të cilat sit, përmes videokonferencës, kanë biseduar zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Ekonomike, Koordinim me…

Read More
Hoxha takon prodhuesit e orizit (Foto)

Hoxha takon prodhuesit e orizit (Foto)

“Në rajonin e Koçanit, korrja e “arit të bardhë” ka kohë që kanë përfunduar. Prodhuesit e orizit janë të kënaqur me rendimentin. Në pritje të fillimit të grumbullimit, sot vizitova rajonin e Koçanit, ku realizova…

Read More
Artan Grubi pret në takim Teuta Arifin

Artan Grubi pret në takim Teuta Arifin

Zv/Kryeministri i parë Artan Grubi ka pritur sot në takim kryetaren e komunës Tetovës, Teuta Arifin. Këtë gje e ka bërë të ditur vet zv/kryeministri Grubi në rrjetin social Facebook, njofton nmk-post. Ja postimi i…

Read More