1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Pse mediat në SHBA shpallin fituesin e zgjedhjeve?

Pse mediat në SHBA shpallin fituesin e zgjedhjeve?

Pesëdhjetenjë zgjedhje të ndryshme – një në secilin shtet dhe një tjetër në Uashington DC. Secili shtet me rregulla dhe rregullore të ndryshme dhe pa një komision zgjedhor kombëtar për t’i treguar botës se kush…

Read More
Edhe të rinjtë të përfshihen në krijimin e politikave të gjelbra

Edhe të rinjtë të përfshihen në krijimin e politikave të gjelbra

Me kërkesë të Young Friends of the Earth Macedonia, sot ministri Nuredini zhvilloi një takim video me përfaqësuesit e tyre, me qëllim të krijimit të bashkëpunimit. Kjo organizatë, si një iniciativë rinore, punon në mënyrë…

Read More
MSH: Respektoni masat për të mos e kthyer orën policore

MSH: Respektoni masat për të mos e kthyer orën policore

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filpçe në takim me kryetarin e Komisioni për Sëmundje Ngjitëse, Zharko Karaxhovski dhe Suzana Manevska biseduan me telefon me të gjithë anëtarët e komisionit dhe vendosëm të mos japin rekomandime për…

Read More
Observatori Seizmologjik: Pjesa perëndimore e RMV zonë e vërtetë seizmike

Observatori Seizmologjik: Pjesa perëndimore e RMV zonë e vërtetë seizmike

Në Maqedoninë e Veriut gjatë natës nuk është regjistruar asnjë dridhje e tokës. Në faqen e specializuar për regjistrimin e tërmeteve qëndron se tërmeti i fundit është regjistruar të mërkuren në orën 18.19 minuta dhe…

Read More
Universiteti i Tetovës pjesë e rrjetit prestigjioz të universiteteve evropiane AURORA

Universiteti i Tetovës pjesë e rrjetit prestigjioz të universiteteve evropiane AURORA

Me 4 nëntor 2020 u mbajt takimi inaugurues i aleancës së universiteteve, i quajtur AURORA. Universiteti i Tetovës është partner i asocuar në këtë rrjet prestigjioz universitetesh simotra në kuadër të programit Erasmus+. Mbledhja kishte…

Read More
Ambasada e SHBA-së: Nuk mbështesim rritjen e pagave në Gjykatën Kushtetuese

Ambasada e SHBA-së: Nuk mbështesim rritjen e pagave në Gjykatën Kushtetuese

Ambasada Amerikane demanton Gjykatën Kushtetuese. Në një deklaratë për Alsat, ata sqarojnë se jo vetëm që nuk i kanë inkurajuar, por as nuk e kanë aprovuar rritjen e pagave për gjykatësit kushtetues për 35 përqind.…

Read More
Numri i rasteve aktive me Covid-19 në Maqedoni nuk është real? (Video)

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në Maqedoni nuk është real? (Video)

Numri i rasteve aktive nga virusi korona nuk është real. Ka shumë raste, të cilët edhe pse janë shëruar tërësisht nga virusi, figurojnë në listën e rasteve aktive. Një rast i tillë është edhe mes…

Read More
Zaev: Marrëveshje me Bullgarinë vështirë, por mbetemi optimist

Zaev: Marrëveshje me Bullgarinë vështirë, por mbetemi optimist

Kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp, ka deklaruar se  ekzistojnë ende mundësi të madhe të mos arrihet marrëveshje me Bullgarinë, por megjithatë ai vazhdin të mbetet optimist. “Me optimizëm dërgojmë mesazh se bëjmë…

Read More
Endriti përkrah babain në Hagë

Endriti përkrah babain në Hagë

0Djali i Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili kohë më parë u tërhoq nga funksioni për shkak të fillimit të procesit të gjykimit ndaj tij në Prokurorinë Speciale, po qëndron në Hagë për ti…

Read More
Ish-presidentja Atifete Jahjaga, mahnit me pamjen dhe stilin e ri (FOTO)

Ish-presidentja Atifete Jahjaga, mahnit me pamjen dhe stilin e ri (FOTO)

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, është komentuar jo pak herë viteve të fundit për ndryshime drastike në dukje. Pas lëshimit të postit të presidentit, Jahjaga merret me fondacionin e saj “Atifete Jahjaga” në mbështetje të…

Read More