1. Home
  2. Covid-19

Category: Covid-19

26 viktima dhe 1295 raste të reja me Covid

26 viktima dhe 1295 raste të reja me Covid

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3 315 testime per COVID dhe prej tyre 1295 kane rezultaur pozitivë, ose 39 perqind e testeve. Po ashtu në 24 orët e…

Read More
MSH: Respektoni masat për të mos e kthyer orën policore

MSH: Respektoni masat për të mos e kthyer orën policore

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filpçe në takim me kryetarin e Komisioni për Sëmundje Ngjitëse, Zharko Karaxhovski dhe Suzana Manevska biseduan me telefon me të gjithë anëtarët e komisionit dhe vendosëm të mos japin rekomandime për…

Read More
Këshilltari i Bidenit për Covidin: Duhet një izolim total për 4 deri në 6 javë

Këshilltari i Bidenit për Covidin: Duhet një izolim total për 4 deri në 6 javë

Mbyllja e bizneseve dhe mbulimi i pagave të atyre që do të humbin vendet e punës, për katër deri në gjashtë javë, do të ndihmonte që të mbahej nën kontroll pandemia e koronavirusit dhe rikthimi…

Read More
Ekskluzive/ Komisioni për sëmundje ngjitëse mblidhet sot ora 14:00

Ekskluzive/ Komisioni për sëmundje ngjitëse mblidhet sot ora 14:00

Edhe pse në media u lansua informacioni se KSI do të mbliedhet të hënën, siç mëson nmk-post komisioni sot me fillim në ora 14:00 do të diskutoi për masa shtesë për mbrotje nga pandemia. Një…

Read More
Filipçe: Nëse respketohen masat aktuale, nuk do të ketë nevojë për masa tjera restriktive

Filipçe: Nëse respketohen masat aktuale, nuk do të ketë nevojë për masa tjera restriktive

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe edhe njëherë apeloi deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e Qeverisë, sepse kjo sipas tij do të jep rezultatet e duhura. “Situata është kritike, sistemi…

Read More
“VMRO-ja e gatshme ta shndërroi “Pallatin e Bardhë” në qendër COVID”, thotë Misajllovski

“VMRO-ja e gatshme ta shndërroi “Pallatin e Bardhë” në qendër COVID”, thotë Misajllovski

“Nëse ka nevojë VMRO-DPMNE është e gatshme që selinë e saj ta shndërroi në qendër “Covid”, nëse këtë e kërkon qeveria ose ministri Venko Filipçe”, kështu ka deklaruar nënkryetari i opozitës nga VMRO-DPMNE Vlado Misajlovski…

Read More
Delegacioni i BE-së siguron 7000 komplete për përdorim personal për fëmijët që vijojnë mësimet me prani fizike në shkollat ​​fillore

Delegacioni i BE-së siguron 7000 komplete për përdorim personal për fëmijët që vijojnë mësimet me prani fizike në shkollat ​​fillore

Delegacioni i Bashkimit Evropian, së bashku me Agjencinë për Ushtrimin e të Drejtave të Komuniteteve, siguruan 7️⃣, 0️⃣0️⃣0️⃣ komplete për përdorim personal për fëmijët që vijojnë mësimet me prani fizike në shkollat ​​fillore. Freak Janmat,…

Read More
Qeveria e Kosovës miraton masat e reja ANTI-COVID19

Qeveria e Kosovës miraton masat e reja ANTI-COVID19

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja të veçanta për mbrojtjen nga pandemia COVID-19. Vendimi përfshin 30 masa, të cilat hyjnë në fuqi nesër, më 13.11.2020 në orën 18:00. Më poshtë ju sjellim të…

Read More
Rekord i ri, 26 persona kanë humbur jetën dhe 1321 raste të reja

Rekord i ri, 26 persona kanë humbur jetën dhe 1321 raste të reja

Në 24 orët e fundit, u kryen 3836 teste dhe 1321 raste të reja të kovid-19. 26 persona kanë humbur jetën, shtate pacientë nga Shkupi, dy nga Shtipi, një nga Prilep , nje nga Tetova,…

Read More
Zevendesministri Hasani humb xhaxhain nga Covid 19. Mesazh prekës

Zevendesministri Hasani humb xhaxhain nga Covid 19. Mesazh prekës

Zevendesministri Ilir Hasani humb xhaxhain nga virusi Covid-19. Në rrjetin social facebook ai ka bërë një mesazh prekës. “Bilanci i sotëm i Covid-19 prej 30 viktimave është shumë i dhimbshëm për mua. Në këtë numër…

Read More