1. Home
  2. Bota

Category: Bota

Shqiptari tërheq vëmendjen e mediave të huaja me mozaikun për Joe Biden

Shqiptari tërheq vëmendjen e mediave të huaja me mozaikun për Joe Biden

Artisti shqiptar, Alkent Pozhegu ka realizuar një mozaik për një tjetër figurë publike dhe bëhet fjalë për portretin e kandidatit për president të SHBA-ve, Joe Biden. Shqiptari nga Kosova, i cili hyri në librin Guiness për artin e tij të veçantë,…

Read More
“Kokë më kokë”: Kush do e marrë Georgian, Trump apo Biden

“Kokë më kokë”: Kush do e marrë Georgian, Trump apo Biden

Betejë e fortë në Georgia mes Donald Trump dhe Joe biden. Të dhënat e fundit tregojnë se Trump ka një diferencë të lehtë në vota me rivalin e tij. Aktualisht janë numëruar 99 për qind e votave në këtë shtet, ndërsa…

Read More
BIDEN THELLON EPËRSINË

BIDEN THELLON EPËRSINË

Kandidati demokrat, Joe Biden, vetëm se e ka shpallur fitoren në zgjedhjet për President të SHBA-së. Ai në një deklarim për media të bërë minuta më parë ka thënë se është e qartë se kanë…

Read More
Nevada ndërpret numërimin e votave deri më 5 nëntor

Nevada ndërpret numërimin e votave deri më 5 nëntor

Shteti federal amerikan Nevada, pa dhënë asnjë arsye, ka bërë të ditur se do ta ndërpresë numërimin e votave për zgjedhjet presidenciale deri më 5 nëntor.   Ky shtet, ku gara është shumë e ngushtë…

Read More
TRUMP PRETENDON SE KA VJEDHJE VOTASH, DO T’I DREJTOHEM GKYKATËS SUPREME

TRUMP PRETENDON SE KA VJEDHJE VOTASH, DO T’I DREJTOHEM GKYKATËS SUPREME

Me miliona vota të mbetura për t’u numëruar, Donald Trump ka shpallur një fitore të pambështetur. “Sinqerisht ne i fituam këto zgjedhje,” pretendon Trump. Ai ka thënë se në këto zgjedhje ka ndodhur “mashtrimi”, ndonëse…

Read More
Trump apo Biden, sot vendos Amerika!

Trump apo Biden, sot vendos Amerika!

E gjithë vëmendja sot është e përqendruar te zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara se sa njerëz do të dalin për të votuar, sa shpejt do të dihen rezultatet dhe, më në fund, kush do të…

Read More
Shtatë të vdekur nga sulmi në Vjenë, vazhdojnë të shtënat me armë

Shtatë të vdekur nga sulmi në Vjenë, vazhdojnë të shtënat me armë

Vjena vazhdon të mbetet nën kthetrat e sulmit me armë zjarri. Ministri i Brendshëm i këtij shteti, Karl Nehammer, ka deklaruar se beson që ky të jetë një sulm terrorist. Deri më tani raportohet se…

Read More
Vjena në alarm, pas sulmit me disa të vrarë, raportohet një pengmarrje

Vjena në alarm, pas sulmit me disa të vrarë, raportohet një pengmarrje

Kryeqyteti i Austrisë, Vjena është tronditur mbrëmjen e sotme nga një ngjarje e rëndë. Disa persona dyshohet të kenë mbetur të vdekur dhe të tjera janë plagosur, pas një sulm pranë një sinagoge. Mediat vendase raportojnë,…

Read More
Ndodh mrekullia, 3-vjeçarja nxirret e gjallë pas 65 orësh nga rrënojat e tërmetit në Izmir

Ndodh mrekullia, 3-vjeçarja nxirret e gjallë pas 65 orësh nga rrënojat e tërmetit në Izmir

Sot në orët e para të mëngjesit një vajzë e vogël, vetëm 3 vjeç, është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e banesës së shembur nga tërmeti i fortë që goditi Turqinë. Vogëlushja Elif, është nxjerrë…

Read More
‘Lufta’ me Covid: Sllovakia teston gjysmën e popullsisë për një ditë

‘Lufta’ me Covid: Sllovakia teston gjysmën e popullsisë për një ditë

Sllovakia e ka çuar luftën ndaj koronavirusit në një tjetër nivel. Për një ditë i bën testin për virusin gati gjysmës së popullsisë. Më shumë se 2.5 milionë sllovakë bënë tamponin të shtunën dhe dolën…

Read More