1. Home
  2. Lajme

Category: Maqedonia e Veriut

VMRO kërkon që problemi me Bullgarinë të debatohet në Parlament

VMRO kërkon që problemi me Bullgarinë të debatohet në Parlament

Për herë të dytë dështoi tentimi i opozitës për të mbajtur debat me pushtetin në Komisionin parlamentar të politikës së jashtme, në të cilën është vendosur pika për Përcaktimin e qëndrimit kombëtar për integrimet maqedonase…

Read More
Buxhet ambicioz, vështirë se mund të realizohet

Buxhet ambicioz, vështirë se mund të realizohet

Buxhet ambicioz me pritje të larta, që vështirë se do të realizohet, është vlerësimi fillestar i disa Odave ekonomike, për buxhetin e vitit të ardhshëm, të cilin Qeveria e prezantoi dje. Parashikohet që dështimi më…

Read More
Kasami djemve shqiptar të reprezentacionit: Na zbardhët fytyrën!

Kasami djemve shqiptar të reprezentacionit: Na zbardhët fytyrën!

Kreu i Besës Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, ka uruar reprezentacionin e RMV-së pas kualifikimit në Euro 2020. Kasami më tej ka uruar edhe futbollistët shqiptar, duke thënë se ata “na kanë zbardhur fytyrën”.…

Read More
Kundërmon Çairi

Kundërmon Çairi

Në redaksinë e North Macedonia Post, por edhe në rrjetet sociale janë paraqitur ankesa të shumta për ndotjen e ajrit por edhe për kundërmimin e ajrit natën e sontme në Shkup. Qytetarë të Çairit janë…

Read More
Sonte do të mbahet seancë qeveritare ora 20:00

Sonte do të mbahet seancë qeveritare ora 20:00

Qeveria sonte me fillim në ora 20 përmes lidhjes videokonferenciale, do ta mbajë seancën e 20-të, ku do të shqyrtohen më shumë pika nga programi i saj për punë dhe me interes për qytetarët, njoftoi…

Read More
Bashkëpunimi energjetik në fokusin e bisedimeve të Bytyqit dhe Frankojanisit

Bashkëpunimi energjetik në fokusin e bisedimeve të Bytyqit dhe Frankojanisit

Lidhja energjetike e Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, si dhe bashkëpunimi energjetik mes të dyja vendeve ishin temat për të cilat sit, përmes videokonferencës, kanë biseduar zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Ekonomike, Koordinim me…

Read More
Hoxha takon prodhuesit e orizit (Foto)

Hoxha takon prodhuesit e orizit (Foto)

“Në rajonin e Koçanit, korrja e “arit të bardhë” ka kohë që kanë përfunduar. Prodhuesit e orizit janë të kënaqur me rendimentin. Në pritje të fillimit të grumbullimit, sot vizitova rajonin e Koçanit, ku realizova…

Read More
Artan Grubi pret në takim Teuta Arifin

Artan Grubi pret në takim Teuta Arifin

Zv/Kryeministri i parë Artan Grubi ka pritur sot në takim kryetaren e komunës Tetovës, Teuta Arifin. Këtë gje e ka bërë të ditur vet zv/kryeministri Grubi në rrjetin social Facebook, njofton nmk-post. Ja postimi i…

Read More
Reparti infektiv në Tetovë i mbushur me pacientë të infektuar nga koronavirusi

Reparti infektiv në Tetovë i mbushur me pacientë të infektuar nga koronavirusi

51 pacientë me koronavirus janë shtruar për kurim në Spitalin e Tetovës, me çka është plotësuar edhe shtrati i fundit në reparti infektiv. Spitali ndërkohë ka modifikuar dy kate të repartit për sëmundje interne me…

Read More
Komisioni kundër korrupcionit, qytetarët ankohen për punësime politike

Komisioni kundër korrupcionit, qytetarët ankohen për punësime politike

Qytetar të shumë I drejtohen komisionit anti korrupcion për raste të dyshimta korruptive, apo keqpërdorim të detyrës zyrtare, thonë anëtarët e këtij komisioni, duke potencuar se shumica e rasteve të adresuara janë për aspektin e…

Read More