Meta ktheu pas Kodin Zgjedhor, Rama: Sërish do ta votojmë

Meta ktheu pas Kodin Zgjedhor, Rama: Sërish do ta votojmë

Pas kthimit Kodit zgjedhor nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar kthimin në procedurë të menjëhershme, për ta votuar sa më shpejtë, transmeton Balkanweb. Rama ka parlajmëruar se maxhoranca…

Read More
Ministri i Drejtësisë paralajmëron tensione të mëdha nëse konfirmohet aktakuza për Thaçin e Veselin

Ministri i Drejtësisë paralajmëron tensione të mëdha nëse konfirmohet aktakuza për Thaçin e Veselin

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, thotë se mund të ketë tensione të mëdha në rast se konfirmohet aktakuza e ngritur nga Specialja për presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli.…

Read More
Nëntë dite para zgjedhjeve në SHBA, tashmë kanë votuar 59 milion qytetarë

Nëntë dite para zgjedhjeve në SHBA, tashmë kanë votuar 59 milion qytetarë

Votimi i parakohshëm në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së më 3 nëntor tashmë e ka tejkaluar nivelin e shënuar katër vjet më parë, në vitin 2016, theksohet në sondazhin e publikuar dje.

Read More
Kufijtë me Greqinë mbetën të mbyllura deri më 8 nëntor

Kufijtë me Greqinë mbetën të mbyllura deri më 8 nëntor

Qeveria greke, deri më 8 nëntor i vazhdoi dy vendimet ministrore që kanë të bëjnë me kufizimin e lidhjeve tokësore, ajrore dhe detare të Greqisë me vendet fqinje, mes të cilave edhe Maqedoninë e Veriut,…

Read More
Ribalanci i Buxhetit pret për miratim në Kuvend

Ribalanci i Buxhetit pret për miratim në Kuvend

Ribalanci i Buxhetit me të cilin praktikisht duhet të fillojë implementimi i pakos së katërt të masave, e kaloi debatin e amandamenteve dhe tani pret miratimin e tij në mbledhje të Kuvendit. Në ueb faqen…

Read More
Si mund të bëhesh ambasador i SHBA?

Si mund të bëhesh ambasador i SHBA?

Një postim interesant nga Ambasada e SHteteve të Bashkuara të Amerikës

Read More
Ndryshime statutare në LSDM – kryetarin do të zgjedhin anëtarët me zgjedhje

Ndryshime statutare në LSDM – kryetarin do të zgjedhin anëtarët me zgjedhje

Sipas shembullit të Partisë Socialiste në Shqipëri, edhe Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë, e udhëhequr nga Zoran Zaev, në të ardhmen liderin partiak do ta zgjedh sipas parimit një anëtar një votë. Ndryshimet statutare parashohin…

Read More