Ambasada e SHBA-së: Nuk mbështesim rritjen e pagave në Gjykatën Kushtetuese

Ambasada e SHBA-së: Nuk mbështesim rritjen e pagave në Gjykatën Kushtetuese

Ambasada Amerikane demanton Gjykatën Kushtetuese. Në një deklaratë për Alsat, ata sqarojnë se jo vetëm që nuk i kanë inkurajuar, por as nuk e kanë aprovuar rritjen e pagave për gjykatësit kushtetues për 35 përqind.…

Read More
Numri i rasteve aktive me Covid-19 në Maqedoni nuk është real? (Video)

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në Maqedoni nuk është real? (Video)

Numri i rasteve aktive nga virusi korona nuk është real. Ka shumë raste, të cilët edhe pse janë shëruar tërësisht nga virusi, figurojnë në listën e rasteve aktive. Një rast i tillë është edhe mes…

Read More
400 kompani do të marrin 17,2 milionë euro! Zaev: U përkulem ndërmarrësve që investojmë gjatë krizës

400 kompani do të marrin 17,2 milionë euro! Zaev: U përkulem ndërmarrësve që investojmë gjatë krizës

“U përkulem ndërmarrësve vendorë të cilët në kohë pandemie filluan projekte të tyre dhe duan të investojnë në mënyrë shtesë. Ja vendi juaj është këtu për të ndihmuar,” tha Zoran Zaev, kryeministër. Kështu kryeministri Zaev…

Read More
Zaev: Marrëveshje me Bullgarinë vështirë, por mbetemi optimist

Zaev: Marrëveshje me Bullgarinë vështirë, por mbetemi optimist

Kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp, ka deklaruar se  ekzistojnë ende mundësi të madhe të mos arrihet marrëveshje me Bullgarinë, por megjithatë ai vazhdin të mbetet optimist. “Me optimizëm dërgojmë mesazh se bëjmë…

Read More
Endriti përkrah babain në Hagë

Endriti përkrah babain në Hagë

0Djali i Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili kohë më parë u tërhoq nga funksioni për shkak të fillimit të procesit të gjykimit ndaj tij në Prokurorinë Speciale, po qëndron në Hagë për ti…

Read More
Këshilltari i Bidenit për Covidin: Duhet një izolim total për 4 deri në 6 javë

Këshilltari i Bidenit për Covidin: Duhet një izolim total për 4 deri në 6 javë

Mbyllja e bizneseve dhe mbulimi i pagave të atyre që do të humbin vendet e punës, për katër deri në gjashtë javë, do të ndihmonte që të mbahej nën kontroll pandemia e koronavirusit dhe rikthimi…

Read More
Ekskluzive/ Komisioni për sëmundje ngjitëse mblidhet sot ora 14:00

Ekskluzive/ Komisioni për sëmundje ngjitëse mblidhet sot ora 14:00

Edhe pse në media u lansua informacioni se KSI do të mbliedhet të hënën, siç mëson nmk-post komisioni sot me fillim në ora 14:00 do të diskutoi për masa shtesë për mbrotje nga pandemia. Një…

Read More
Besim Zeqiri emërohet drejtor në Qendrën e Shëndetit Publik në Shkup

Besim Zeqiri emërohet drejtor në Qendrën e Shëndetit Publik në Shkup

Mjeku i njohur Besim Zeqiri është emëruar drejtor në Qendrën e Shëndetit Publik në Shkup. Me vendim të Ministrisë së Shëndetësisë Zeqiri do të qëndroj katër vitet e ardhëshme në krye të këtij institucioni.

Read More
Filipçe: Nëse respketohen masat aktuale, nuk do të ketë nevojë për masa tjera restriktive

Filipçe: Nëse respketohen masat aktuale, nuk do të ketë nevojë për masa tjera restriktive

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe edhe njëherë apeloi deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e Qeverisë, sepse kjo sipas tij do të jep rezultatet e duhura. “Situata është kritike, sistemi…

Read More
Këto janë liderë botërorë që nguruan t’ia urojnë fitoren Biden-it

Këto janë liderë botërorë që nguruan t’ia urojnë fitoren Biden-it

Me Joe Biden që doli fitues i zgjedhjeve presidenciale të SH.B.A. shumë udhëheqës botërorë nxituan ta përgëzojnë për fitoren e tij. Por jo të gjithë kanë qenë aq entuziaste në fakt disa kanë qenë të…

Read More