1. Home
  2. Lajme

Category: Shqipëri

Rama: LSI do jetë forca përcaktuese e qeverisë së re edhe në këto zgjedhje! Rama në krizë paniku

Rama: LSI do jetë forca përcaktuese e qeverisë së re edhe në këto zgjedhje! Rama në krizë paniku

Zëvendëskryetari i LSI, Luan Rama, deklaroi në rubrikën “Opinion”, në News24, se Lëvizja Socialiste për Integrim do të jetë edhe në këto zgjedhje forca përcaktuese e mazhorancës së re. “LSI do të jetë gjithmonë, do…

Read More
ÇLIRIMTARË: HASHIM, KADRI, JAKUP, REXHEP, PO SHKONI SI FLORI E DO KETHEHENI SI DIAMANT

ÇLIRIMTARË: HASHIM, KADRI, JAKUP, REXHEP, PO SHKONI SI FLORI E DO KETHEHENI SI DIAMANT

Shkruan: HALIT NAXHAKU, OHËR/WALENSTADT Autori është ish i burgosur politik, veprimtar i çështjes kombëtare. KOMANDANTE SHKONI KRENARE E BALLËLARTË SI YJE TË SHËNDRITSHME, SI FLORIRI 24 KARAT, DHE DO TE KTHEHENI NJË DITË E DO…

Read More
1000 pemë nga Turqia mbillen në Farkë, Rama falënderon Erdoganin

1000 pemë nga Turqia mbillen në Farkë, Rama falënderon Erdoganin

Turqia i ka dhuruar Shqipërisë 1000 fidanë pemë, të cilat do të mbillen në liqenin e Farkës. Në aktivitetin “Frymëmarrje për të ardhmen” i pranishëm ishte kryeministri Edi Rama, i cili gjatë fjalës së tij…

Read More
Cakaj: Bashkëpunimi rajonal pjesë thelbësore për ta përshpejtuar anëtarësimin në BE

Cakaj: Bashkëpunimi rajonal pjesë thelbësore për ta përshpejtuar anëtarësimin në BE

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj në mbledhjen virtuale të ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor dhe vendeve mbështetëse të Procesit të Berlinit, ka shprehur përkushtimin e Shqipërisë për bashkëpunim…

Read More
“Presim të shërohet ose të vdesë dikush që…”, mjeku jep alarmin: Komiteti Teknik të veprojë

“Presim të shërohet ose të vdesë dikush që…”, mjeku jep alarmin: Komiteti Teknik të veprojë

Mjeku i Urgjencës Kombëtare Ilir Allkja i bën thirrje Komitetit Teknik të Ekspertëve, që të reagojnë sa më parë sa i takon shtimit të stafeve mjekësore. Në një status në facebook teksa tregon se e…

Read More
Marrëveshja Rama-Basha në 2017, Topalli tregon prapaskenat e forta

Marrëveshja Rama-Basha në 2017, Topalli tregon prapaskenat e forta

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme. Ajo pasi u shpreh se në vitin 2017 ka patur një marrëveshje mes Ramës dhe Bashës para zgjedhjeve që administrata zgjedhore mos të…

Read More
I dënuar në Itali, kapet në Tiranë 41 vjeçari me qëllim ekstradimi

I dënuar në Itali, kapet në Tiranë 41 vjeçari me qëllim ekstradimi

Një 41 vjeçar i shpallur në kërkim, është arrestuar nga policia e Tiranës me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Nga Seksioni i Kërkimit në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve dhe Interpol…

Read More
Basha: Rama ka humbur kontrollin mbi pandeminë

Basha: Rama ka humbur kontrollin mbi pandeminë

Kreu i PD, Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryeministrin Edi Rama për menaxhimin e situatës nga pandemia. “Rama ka humbur kontrollin mbi pandeminë, megjithëse vala e dytë ishte paralajmëruar. Po të na kishte dëgjuar, qeveria…

Read More
HIDHET NGA KATI I KATËRT

HIDHET NGA KATI I KATËRT

Hidhet nga kati i katërt i spitalit Shefqet Ndroqi, humb jetën 52-vjeçari Ngjarje e rëndë në Tiranë. Një 52 vjeçar u hodh nga kati i katërt i spitalit Shefqet Ndroqi dhe ndërroi jetë. Ngjarja ndodhi…

Read More
SHQIPËRI: NAFTËTARËT NË DITËN E 17 TË GREVËS

SHQIPËRI: NAFTËTARËT NË DITËN E 17 TË GREVËS

Vijon në ditën e 17 greva e urisë e grave naftëtare në Ballsh, të cilat shprehen të vendosura për të mos u tërhequr, pavarësisht thirrjeve të kryeministrit Edi Rama për ta mbyllur grevën dhe për…

Read More