1. Home
  2. Ballina

Category: Kulturë

Këngëtari Bekim Rexhepi me mesazh prekës për ndarjen nga jeta të kompozitorit Samir Durguti

Këngëtari Bekim Rexhepi me mesazh prekës për ndarjen nga jeta të kompozitorit Samir Durguti

Këngëtari i njohur Bekim Rexhepi ka përkujtuar kompozitorin e njohur Samir Durguti, i cili ditë më parë ndërroi jetë. Në një postim në facebook “Jacksoni shqiptar” ka kujtuar përkrahjen që pati nga kompozitori i njohur…

Read More
Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë ka nxjerrë nga arkiva 800 vepra të rralla

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë ka nxjerrë nga arkiva 800 vepra të rralla

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë ka nxjerrë nga arkiva 800 vepra të rralla dhe origjinale që ruhen prej një shekulli në institucionin e kujtesës, ku shumë prej tyre prezantohen për herë të parë për publikun, transmeton…

Read More
Rikthehet NOTA Fest

Rikthehet NOTA Fest

Festivali aq shumë i dashur për artëdashësit e muzikës së lehtë në Shkup, rikthehet sërish. Klan Maqedonia transmeton se juria e “Nota Fest 2020” e përbërë nga personalitete të artit si; Arben Asllanaj, Ramiz Jusufi…

Read More
Perkujtohet Sefedin Nuredini

Perkujtohet Sefedin Nuredini

Në Galerinë Nacionale të Shkupit u rifreskua kujtimi me imazhet e aktorit tashmë të ndjerë, Sefedin Nuredini, transmeton INA. Aktori Mentor Nuredini organizoi ekspozitën duke zgjedhur fotografi me role nga historiku i rrjedhës kalendarike teatrore…

Read More