1. Home
  2. Ballina

Category: Sport

Ahmeti uron Sejdinin për kualifikimin

Ahmeti uron Sejdinin për kualifikimin

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka uruar reprezentacionin e Maqedonisë së Veriut pë kualifikiminnë EURO 2021, duke mis harruar ta uroj edhe kreun e Federatës Muhamed Sejdini. “Urime lojtarëve, stafit teknik, kryetarit të Federatës Muhamet…

Read More
Maqedonia me 4 shqiptarët shkruan historinë

Maqedonia me 4 shqiptarët shkruan historinë

Maqedonia e Veriut ka arritur të fitojë si mysafirë i Gjeorgjisë me rezultat 1-0, në finalen e Play-Off-itë të Ligës së Kombeve. Me këtë fitore, Maqedonia e Veriut e ka siguruar një biletë për në…

Read More
Real Madridi vihet pas Haaland

Real Madridi vihet pas Haaland

Erling Haaland eshte nje prioritet absolut per Real Madridin dhe klubi do te tentoje te nenshkruaje me te ne veren e vitit 2022. Klauzola e largimit poashtu mund te aktivizohet ne ate vere. Kujtojmë që…

Read More
Maqedonia sonte është afër ta shkruaj historinë

Maqedonia sonte është afër ta shkruaj historinë

Maqedonia e Veriut ka një takim më historinë. Për herë të parë është shumë pranë një biletë për finalet e Kampionatit Europian. Kjo enjte është një ditë e shënuar për “Luanët e Kuq”, pasi do…

Read More
Pogba pranë largimit nga Man United, Real Madrid dhe Juventus bëhen gati

Pogba pranë largimit nga Man United, Real Madrid dhe Juventus bëhen gati

Manchester United dhe Paul Pogba, sipas asaj që raporton “TalkSport”, mund ti japin lamtumirën njëri-tjetrit që në qershorin e ardhshëm. Zgjedhja e “Red Devils” për të shitur mesfushorin francez vjen pas një plani të teknikut Ole Gunnar Solskjaer,…

Read More
Belgjika përmbysë Zvicrën, Gjermania mposht minimalisht Çekinë

Belgjika përmbysë Zvicrën, Gjermania mposht minimalisht Çekinë

Kombëtarja e Belgjikës ka përmbysur Zvicrën për fitore 2:1 ndërsa Gjermania ka mundur minimalisht Çekinë, 1:0, në ndeshjet miqësore të zhvilluara ditën e mërkurë. Një gol i hershëm i Admir Mehmedit i dha epërsinë Zvicrës,…

Read More
Florian Marku i jashtëzakonshëm, triumfon në raundin e parë

Florian Marku i jashtëzakonshëm, triumfon në raundin e parë

Ka përfunduar meçi në mes Forian Markut dhe Muma Mweemba. Marku ka triumfuar me një nokaut në raundin e parë.

Read More
Futsall- Shkëndija e gatshme për sezonin e ri

Futsall- Shkëndija e gatshme për sezonin e ri

Ekipi i Shkëndijës në futsall ka bërë gjitha përgatitjet e nevojshme për sezonin e ri. Ekipi tetovar është kompletuar duke synuar të zë pozicion të mirë në sezonin e ri që pritet të filloj në…

Read More
Lajm i bujshëm nga Spanja: Dy super-oferta për Ronaldon

Lajm i bujshëm nga Spanja: Dy super-oferta për Ronaldon

Vijon të flitet për të ardhmen e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi 35-vjeçar, i cili ka një kontratë me Juventusin deri në vitin 2022, por sipas asaj që shkruan “Don Balon”, bardhezinjtë mund ti japin lamtumirën 5 herë…

Read More
Milani pëson humbjen e thellë dhe të parën këtë sezon

Milani pëson humbjen e thellë dhe të parën këtë sezon

Milan ka provuar shijen e humbjes për herë të parë në këtë sezon dhe e ka bërë në mënyrën më të keqe. Kuqezinjtë kanë marrë një leksion futbolli nga Lille në javën e tretë të Europa League,…

Read More