1. Home
  2. Sport

Category: Sport

Barcelona gjen zëvendësuesin e Suarezit te Benfica

Barcelona gjen zëvendësuesin e Suarezit te Benfica

Koeman është aktivizuar menjëherë që të gjejë zëvendësuesin e Suarezit dhe po tenton të transferojë anëtarin e Benfikës, Darwin Nunez. Sipas asaj që raporton ESPN, 21-vjeçari është në bisedime me katalanasit dhe kalimi i tij në Camp Nou…

Read More
Lazio rrezikon përjashtimin nga kampionati, kjo është arsyeja

Lazio rrezikon përjashtimin nga kampionati, kjo është arsyeja

Fundjavën e kaluar Lazio bëri një rikthim senzacional duke fituar 4-3 kundër Torinos në kohën shtesë. Por kjo ndeshje mund të bëhet ‘mollë sherri’ për romakët. Mediumet italiane raportojnë se 3 futbollistë dyshohet se luajtën duke qenë të infektuar me Covid-19.…

Read More
Isco në hapat e James, gati të lërë Realin për Evertonin

Isco në hapat e James, gati të lërë Realin për Evertonin

Të pakënaqurit te Real Madrid do të largohen në merkaton e dimrit. Isco është lojtari i fundit që ka përplasje me Zinedine Zidane i cili ka humbur besimin te fantazisti duke e lënë në stol dhe tashmë për të është…

Read More
Statistikat e frikshme të Ibrahimovic, Milani varet prej tij

Statistikat e frikshme të Ibrahimovic, Milani varet prej tij

Varësia e ekipit ndaj tij është e dukshme. Statistikat janë të gjitha në anën e Zlatan Ibrahimovic, që ashtu si Shevcenko në 2001-shin, po gjen golin prej gjashtë ndeshjesh radhazi. Në epokën e tri pikëve,…

Read More
Pas dy golëshit ndaj Spezias, Ronaldo: Cristiano është rikthyer

Pas dy golëshit ndaj Spezias, Ronaldo: Cristiano është rikthyer

Cristiano Ronaldo ka thënë se është shumë i lumtur që është rikthyer në fushë, derisa ka refuzuar t’i komentojë deklarata e fundit, pas infektimit me COVID-19. Ylli portugez u inkuadruar në pjesën e dytë në…

Read More