Sheiku i Emirateve Arabe dërgon 10 tonë ndihma për Maqedoninë e Veriut

Në Aeroportin e Shkupit të hënën kanë arritur 10 tonë…

ÇLIRIMTARË: HASHIM, KADRI, JAKUP, REXHEP, PO SHKONI SI FLORI E DO KETHEHENI SI DIAMANT

Shkruan: HALIT NAXHAKU, OHËR/WALENSTADT Autori është ish i burgosur politik,…

“Presim të shërohet ose të vdesë dikush që…”, mjeku jep alarmin: Komiteti Teknik të veprojë

Mjeku i Urgjencës Kombëtare Ilir Allkja i bën thirrje Komitetit…

Biznes

Biznes

Maqedonia Veriore dhe SHBA nënshkruajnë...

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës Jeton Shaqiri, ka publikuar arritjen e memorandumit për mirëkuptim për sigurinë e teknologjive 5G, midis Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sot u nënshkrua…

Biznes

iPhone 12 Pro – avantazhet

iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 u prezantuan gjatë ngjarjes Apple Flies Time më parë këtë muaj, dhe tani kanë dalë në shitje, transmeton Telegrafi. Të dy telefonat inteligjentë kanë 5G dhe mundësohen nga çipi…